YEREL HABERLER

Paris’te Süleymanpaşa rüzgarı

Yüzyılı aşkın bir süredir geleneksel olarak her yıl Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nde gerçekleştirilen Paris Societe National Des Beaux-Arts (SNBA) Sergisi’ne, Dışişleri Bakanlığı Paris Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin sponsorluğu ile katılan Türkiye Delegasyonu, yurda madalyalarla...

Paris’te Süleymanpaşa rüzgarı
 Louvre Müzesi bünyesindeki Carrousel du Louvre/Salle Le Notre Salonu’nda, SNBA tarafından 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında, geleneksel olarak gerçekleştirilen uluslararası plastik sanatlar etkinliğine Türkiye’den giden sanatçılar damgasını vurdu.

“Ekrem Eşkinat’a teşekkür ediyoruz”
SNBA Türkiye Delegasyonu Başkanı Nurhilal Harsa, Paris’te 12. yılına giren sergi katılımlarıyla ilgili olarak, "Dünyanın önemsediği bu çağdaş sanat platformunda 12. yılımızı dolduruyor olmak çok anlamlı ve mutluluk vericidir. Sorumluluklarımızın bilinciyle bu duruşumuzu devam ettireceğiz. Sanata ve sanatçıya duyarlılığıyla tanıdığımız Sayın Süleymanpaşa Belediyesi Ekrem Eşkinat beyefendiye, bizim için çok anlamlı olan sponsorluğundan dolayı Türkiye Delegasyonu olarak şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ülkemizin aydınlık yüzlerini kutluyorum”
Etkinlikte birçok ödül kazanan Türkiye Delegasyonu üyesi sanatçıları başarılarından dolayı kutlayan Süleymanpaşa Belediye Başkan Ekrem Eşkinat, “Bu yıl Dışişleri Bakanlığımız Paris Büyükelçiliğimiz, Türk Hava Yolları ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin sponsorluğunda katılmış olduğumuz SNBA Sergisi’nde tüm ressamlarımız tek tek altın madalya ile ödüllendirildi. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ülkemizin gururu, aydınlık yüzleri olan sanatçılarımızı başarılarından ötürü kutluyorum” diye konuştu.

Konular: tekirdağ,

Yorumlar