YEREL HABERLER

Recep Kara Kargı güreşlerinde başpehlivan

Kargı’da panayır etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen güreş müsabakalarında başpehlivanlığı Kırkpınar şampiyonlarından Recep Kara kazandı.

Recep Kara Kargı güreşlerinde başpehlivan
 Asırlık Kargı Panayırı kapsamında bölgenin en büyük başpehlivanlık güreşi Kargı ilçesinde düzenlendi. Başpehlivanların Kırkpınar’ı aratmadığı güreşlerde Güreş Ağalığına Çorum Dernekler Federasyonu (ÇORDEF) Başkanı Cemil Yaşkabak seçildi.
Başpehlivanların kıran kırana mücadele verdiği güreşlere AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş ve çevre ilçelerin belediye başkanları, ÇORDEF Başkanı Cemil Yaşkabak ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Güreş müsabakalarında başpehlivanlığı Kırkpınar şampiyonlarından Recep Kara kazandı. İkinciliği Serat Balcı’nın aldığı müsabakalarda Ünal Karaman ve Hamza Köseoğlu da üçüncü oldu.
Yoğun ilgi gören güreş müsabakalarında Güreş Ağalığı seçimi de çekişmeli geçti. Etkinliklere 35 bin TL bağışta bulunan ÇORDEF Başkanı Cemil Yaşkabak güreş ağası oldu.
Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, etkinliğe katılanlara teşekkür ederek başpehlivanları tebrik etti.

Konular: çoum,

Yorumlar