YEREL HABERLER

Şeb-İ Arus’da Mevlana’nın öğütleri dağıtılacak

İzmit Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören Şeb-i Arus etkinliğinde Mevlana’nın öğütlerini içeren posta kartları dağıtılacak.

Şeb-İ Arus’da Mevlana’nın öğütleri dağıtılacak
 Bu sene 16 Aralık Cuma günü saat 19.30’ da Yahya Kaptan mahallesinde bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 100 semazen ve 100 sazendenin gösterisinin yer alacağı etkinliğe PTT de destek verecek. İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç, PTT Başmüdürü Adnan Yurtbaş ve PTT İzmit Şube Müdürü Recai Erkaya bir araya gelerek Cuma akşamı düzenlenecek etkinlik konusunda görüş alış verişinde bulundular.
Başkan Yardımcısı Güray Oruç konuyla ilgili olarak, "Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, milli ve manevi konulara büyük önem veriyor. Düzenlediğimiz etkinliklerle milli şuuru yüksek gençlerin sayısının artmasını hedefliyoruz. Cuma akşamı düzenleyeceğimiz Şeb-i Arus etkinliği de bunlardan biri. 100 semazen ve 100 sadende ile gerçekleştireceğimiz büyük Şeb-i Arus etkinliği için PTT kurumumuzla güzel bir işbirliği yürütüyoruz. Programımızda PTT ile birlikte hazırladığımız Mevlana’nın 7 öğüdünü içeren kartlarımızı geceye katılan vatandaşlarımıza hediye edeceğiz. Ayrıca spor salonu içerisinde PTT stant açacak. Kocaeli genelinde çalışan 1000 PTT personelimizi de programımıza davet ettik. Ücretsiz olan etkinliğimize tüm Kocaeli halkını bekliyoruz” dedi.

Konular: kocaeli,

Yorumlar