YEREL HABERLER

Şehit Selçuk Paker'in adı okulunda yaşatılacak

Ocak ayında Diyarbakır Sur'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Selçuk Paker'in adı okuduğu okula verildi.

Şehit Selçuk Paker'in adı okulunda yaşatılacak
Diyarbakır Sur’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Selçuk Paker’in adı okuduğu lisede yaşatılacak.

Ümraniye Atakent  Anadolu Lisesi’nde okuyan şehidimizin okulunun adı Şehit Selçuk Paker olarak değiştirilecek. Okuduğu yıllarda da öğrenci formasıyla kendini kamufle eden birçok PKK’lı teröristle savaş veren Paker’in adının okulda yaşatılacağı müjdesi Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından Şehidin annesi Sevgi Daşdemir’e verildi.

Oğlunun okuduğu okula adının verildiğini duyan Sevgi Daşdemir sosyal medyada “Bugün benim can parçam çok rahat uyuyacak. Rabbim şehadetini kabul etsin.” şeklinde paylaşım yaptı. Daşdemir yaptığı paylaşımda emeği geçenlere de teşekkür etti.Çevresinde ‘vatan sevdalısı’ olarak bilinen Şehit Selçuk Paker’in bugün 4 aylık bebeği de bulunmaktadır.

Okuduğu yıllarda birçok birinciliği olan Şehidin adının okuduğu okula verildiğini öğrenen okul öğretmenleri ve arkadaşları da aldıkları haberin gurur verici olduğunu ifade etti.Şehidin cenaze töreninde özellikle annesi başta olmak üzere ailesinin dik duruşu ise dikkat çekmişti.


 

Konular: ümraniye, diyarbakır, hasan can, selçuk paker,

Yorumlar