YEREL HABERLER

Sel mağduru esnafa müjdeli haber

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca, ilçede vergi borcu olan esnaf ve sanatkarlara müjdeli haber verdi.

Sel mağduru esnafa müjdeli haber
Başkan Çakırca, yoğun yağış ilçemizdeki esnafa maddi zarara yol açmıştır. Esnaf ve Sanatkarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Yaşanan bu sıkıntıyı Esnaf ve Sanatkarlar Odamızca yakından takip edildiğinin de bilinmesini istiyoruz” dedi.
Ayvalık’ta yaşanılan sel felaketi sonrasında, ilçedeki esnaf ve sanatkarların sorunları ve çözümleri konusunda ilgili kurumlarla görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Melih Çakırca, “İlçemizdeki sel felaketinden etkilenen esnaflarımızın yapılandırmanın son günü olması sebebiyle vergi ve SGK taksitlerini yatıramayan esnafımız varsa, bu sebeple yapılandırmalarının ilk taksitlerinin 3 ay ertelenmesi esnaf ve sanatkarımızı bir nebzede olsa yarar sağlayacağını düşünüyorum. Selden zarar gören Ayvalık merkez, Sarımsaklı, Cunda Adası esnafı ve bölgede yaşayan tüm esnafımızın yaralarının sarılması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konular: balıkesir,

Yorumlar