YEREL HABERLER

Sera alanına mezarlık yapılacak

Selçuk Belediyesi Eylül ayı meclis gündeminde yer alan mezarlık alanının belirlenmesiyle ilgili gündem maddesinin görüşülmesi sonucu alınan karar kapsamında, mevcut mezarlık alanı yanında bulunan ve Selçuk Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi tarafından kullanılan sera yeni yerine taşınıyor.

Sera alanına mezarlık yapılacak
 Selçuk Belediyesi’ne ait 3 bin metrekare sera alanı boşaltılarak; Zeytinköy yolunda yer alan arıtma tesisi yanına taşınıyor. Boşalan sera alanı ise mezarlık alanı olarak kullanılacak. Böylece Selçuk Belediyesi’nin de katkı sunduğu mevcut mezarlık yanındaki 3750 metrekarelik alan mezarlık olarak kullanılacak.
Bir taşla iki kuş
Park, bahçe, refüj ve yol kenarlarında kullanılan mevsimlik bitki ve çiçek çeşitlerinin yanı sıra ağaç da yetiştirilen Selçuk Belediyesi’ne ait sera, mevcut mezarlık yanındaki alandan taşınacak. Bu taşınma sonucu ihtiyaç duyulan ek mezarlık alanı sorununa çözüm bulurken aynı zamanda yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak sera günün koşullarına uygun dizayn edilerek modern bir görünüme kavuşmuş olacak.
Zeytinköy Mahallesi güzergahındaki arıtma tesisi yanında bulunan 3 dönümlük alana taşınan yeni serada ofis ve depolama alanı için konteynır da bulunacak. Eski yerinde kısıtlı imkanlarla yapılan bitki çoğaltma çalışmasının yeni yerinde daha rahat ve daha düzenli yapılacağına dikkat çeken Selçuk Belediyesi Fen İşleri yetkilileri, söz konusu sera alnındaki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, çok kısa süre sonra daha modern ve daha kullanışlı hale getirileceğini kaydettiler.

Konular: izmir,

Yorumlar