YEREL HABERLER

Sokak köpekleri korku saçıyor

Aydın’da her geçen gün sayıları hızla artan sokak köpekleri, kadın yaşlı ve çocukları korkutmaya başladı.

Sokak köpekleri korku saçıyor
 Eskiden geceleri kenar mahallelerde görülen köpekler artık sürü halinde şehrin en işlek yerlerinde ve sevgi yolunda dolaşmaya başladı.
Akşam saatlerinde Aydın Doğu Gazi Bulvarı üzerinden Yağcılariçi’ne giren sokak köpekleri adeta çarşı turu attı. Yağcılar içindeki aperatifçilerin olduğu bölgeden yine sürü halinde Hükümet Bulvarı üzerinden sevgi yoluna geçen köpekler burada lokantacıları selamladı. Vatandaşların şaşkın bakışları bayanların ise korkulu gözlerle izlediği köpekler Sevgi Yolu turunun bu defa Batı Gazi Bulvarı’na çıkıp şehir turuna devam ettiler. Köpeklerin günlük lokanta ve aperatif turu objektiflere bu şekilde yansıdı.
Aydın Efeler İlçe merkezinde başıboş köpeklerin ciddi sorun olmaya başladığını ve yerel yönetimlerce sıkıntının çözülmesini isteyen Aydınlı vatandaşlardan Ferhat Çaylak, “Eskiden şehrin kenar mahallelerinde dolaşan köpekler şimdi şehir merkezinde sürü ile dolaşmaya başladı. Çocuklar sabah okula giderken akşam da okuldan dönerken korkuyor. Yetişkinleri bile korkutan köpekler sorun olmaya başladı” diye konuştu.

Konular: Aydın,

Yorumlar