YEREL HABERLER

Trakya turizmde ilgi odağı olacak

Merkezi Ankara’da bulunan Trakyalılar Derneği yönetimi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, gerçekleştirecekleri tanıtım etkinlikleri için destek istediler.

Trakya turizmde ilgi odağı olacak
 Trakyalılar Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özgöç, Genel Sekreteri İbrahim Canbolat ve Başkan Yardımcısı Naci Erol, Başkan Gürkan ile Başkanlık Makamında bir araya geldi.
Dernek merkezinin Ankara’da olduğunu ifade eden Trakyalılar Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özgöç, Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyelini arttırmak için Ankara’da çeşitli etkinliklerle tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.
Ankara’da rutin olarak tanıtım geceleri düzenlediklerini ifade eden Özgöç, “Trakyalı olup, Ankara’da okuyan öğrenciler ile işadamlarını bir araya getirerek, öğrencilere burs imkanı oluşturuyoruz. 2017 yılında Trakya’nın tanıtımını sağlamak, Trakya’nın turizm potansiyelini arttırmak amacıyla Ankara Kültür Merkezi’nde tanıtım günleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bununla ilgili çeşitli projeler hazırladık. Sizden de bu projelere destek olmanızı istiyoruz” diye konuştu.
Trakya’nın ve Edirne’nin önemine değinen Başkan Gürkan, “Edirne’nin turizm potansiyelini arttıracak çok önemli projelere imza attık. Çok kısa zamanda hayata geçecek bu projelerle Edirne’deki turizm potansiyelini 10 milyona çıkartmayı hedefliyoruz. Trakya’nın ve Edirne’nin tanıtımı bizler için çok önemli. Bu konuda sizlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Konular: edirne,

Yorumlar