YEREL HABERLER

Üniversiteli gençler fidanlıkta çiçek dikti

Turgutlu Belediyesi, öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe çevirmeye devam ediyor.

Üniversiteli gençler fidanlıkta çiçek dikti
 Bu kapsamda Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlığı ziyaret eden Belediye Gençlik Merkezi üyesi MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencileri eldivenleri giyip çiçekleri toprakla buluşturdu.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlık şantiyesini ziyaret etti. Turgutlu’nun dört bir yanını çiçeklerle donatan ve ilçedeki yeşilin sırrı olan fidanlıkta Park Bahçeler Müdürü Önder Pala tarafından karşılanan gençler, şantiyede yer alan boya atölyesinde incelemelerde bulundu. Belediye ekiplerinin kendi imalatı olan bank, kamelya gibi kent mobilyalarını inceleyen öğrenciler, eldivenleri giyip işe koyulmayı da ihmal etmedi, kendileri adına çiçekleri toprakla buluşturdu.
Oldukça keyifli geçen ziyarette fidanlık sorumlusu Abdullah Çavdar tarafından mevsimlik çiçekler hakkında bilgi verilirken, üniversiteli gençlere teşekkür eden Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala ise, “Gençlik Merkezi üyelerimizden oluşan üniversiteli arkadaşlarımızı ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Burası elbette işimizin mutfağı. Buradan hareketle ilçemizin dört bir yanını renklendirmeye, kent mobilyalarıyla daha yaşanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Öğrenciler de fidanlık kapılarını kendilerine açan Pala’ya teşekkür ederek, ziyaretin kendileri adına önemli bir deneyim olduğunu ifade etti.

Konular: manisa,

Yorumlar