YEREL HABERLER

Üstün yetenekli öğrenciler Kızılay için çalışacak

Adana’da üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Türk Kızılayı Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Üstün yetenekli öğrenciler Kızılay için çalışacak
 Sosyal Bilgiler öğretmeni Halil Bolat ve Türkçe öğretmeni Hacer Moduk nezaretinde Kızılay’a gelen ilk ve ortaokul öğrencilerine, Şube Başkanı Ramazan Saygılı tarafından kurumun faaliyet alanları, Adana’nın ihtiyaçları ve gönüllülük konuları hakkında bilgiler aktarıldı.
Görüşmede proje önerileri sunan üstün yetenekli öğrenciler, Kızılay’ın tanıtılmasına ve insanlara anlatılmasına yardımcı olacak yaratıcı sanatsal fikirler ürettiler. Öğrenciler, bu fikirleri hayata geçirmek için hemen çalışmalara başlayacaklarını ifade ettiler.
Kızılay gönüllüsü olarak çalışma kararı alan öğrencilere plaket takdim eden Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, ihtiyaç anında dayanışmanın simgesi olan Kızılay’ın, yardım faaliyetlerini hiçbir karşılık beklemeden yürüten bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu olduğunu ifade etti. Gençlerin fikirlerini her zaman önemsediklerinin altını çizen Saygılı, “Öğrenci kardeşlerimizin proje önerileri bizleri çok mutlu etti. Başarılı bir çalışma yürüteceklerine inanıyorum” dedi.

Konular: adana,

Yorumlar