YEREL HABERLER

Yeni alt geçit çalışmaları sürüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir trafiğini rahatlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni alt geçit çalışmaları sürüyor
 Başkan Çelik, özellikle Kocasinan Bulvarı ve Sivas Caddesi’nde yapılacak olan yeni kavşak düzenlemeleri ve alt geçitler konusunda brifing aldı.
Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunun bulunduğu yol ve kavşaklarda uzman kuruluşlara kapsamlı bir çalışma yaptırıyor. Bu çalışmalarda düzenlemeye ihtiyaç duyulan kavşaklarda yılın farklı günleri ve günün farklı saatlerinde araç sayımları yapılıyor ve trafik yoğunluğunun giderilmesine yönelik en doğru çözümler planlanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu kapsamda yapılan çalışmalarla ilgili bir brifing aldı.
Başkan Mustafa Çelik’e yapılan sunumda öncelikle Kocasinan Bulvarı’nda yapılacak çalışmalar anlatıldı. Kocasinan Bulvarı’na yapılan köprülü kavşaklarla kesintisiz akan trafiğin devamı için Fuzuli Kavşağı, Tuna Caddesi Kavşağı ve Doğu Sanayi Kavşağı’na yapılacak kavşak düzenlemeleriyle ilgili Başkan Çelik’e detaylı bilgiler verildi. Sunumda ayrıca Sivas Caddesi tramvay güzergahında 30 Ağustos Kavşağı ve Yıldızevler arasında araçlar için iki adet çengel alt geçit planlandığı, Mimarsinan Köprülü Kavşağı’nın sağına ve soluna da yine birer adet çengel alt geçit yapılmasının düşünüldüğü belirtildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapılması düşünülen yeni tramvay güzergahları ile ilgili de detaylı bir brifing aldı.

Konular: kayseri,

Yorumlar