YEREL HABERLER

YGS’de toplanan kalemler köy okullarına gönderilecek

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi, YGS’de dağıtılan kalem ve silgileri köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere topladı.

YGS’de toplanan kalemler köy okullarına gönderilecek

 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 81 ilde Gençlik Merkezleri aracılığıyla başlattığı “Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma” sloganıyla yola çıkan “Genç Dönüşüm Projesi” kapsamında Çukurova Üniversitesinin fakültelerinde YGS’ye giren öğrencilerden sınav sonrası Gönüllü Liderler ve gençlerle birlikte kalem setleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere toplanıldı. Setleri kutuya atan öğrenciler de, projeye katkı sağladıkları için memnuniyetlerini ifade etti.

Genç Dönüşüm Projesi sayesinde sınavdan çıkan gençler ile ihtiyaç sahibi çocuklar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen gönüllüler, projenin yardımlaşma ve dayanışmaya önemli bir katkısı olduğunu ve her şeyden önemlisi hiç tanımadıkları bir çocuğa yardımda bulunma şansını doğurduğu için bu durumdan oldukça gurur duyduklarını söylediler.

Konular: adana,

Yorumlar